مقاله

مشکلات کولر گازی – نمایندگی ایران رادیاتور رشت

سرویس اسپلیت

نمایندگی ایران رادیاتور رشت

تعدادی از مشکلات کولر گازی – نمایندگی ایران رادیاتور رشت که با اغلب سرویس کولر گازی از بین می‌روند، عبارتند از:

 • عدم عملکرد کمپرسور با وجودر روشن بودن کولرگازی روشن
 • روشن نشدن کولر گازی
 • گرم بودن هوای تولیدی کولر گازی گرم
 • تولید صدای ناهنجار کولر گازی
 • ظاهر شدن ارور روی پنل کولر گازی

سرویس اسپلیت و کولر گازی شامل چه مواردی می‌شود؟

در سرویس کولر گازی اسپلیت یا کولر دو تکه باید هم پنل داخلی و هم پنل خارجی اسپلیت سرویس شوند. برای این کار، سرویسکار اسپلیت باید موارد زیر را انجام دهد:

سرویس پنل داخلی اسپلیت:

شستشو یا تعویض فیلتر:

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که در سرویس کولر گازی انجام می‌شود، تمیز کردن فیلتر هوا است. سرویسکار کولرگازی با باز کردن پنل داخلی، فیلتر هوا را خارج کرده و بررسی می‌کند. گاهی با شستشو ساده فیلتر تمیز شده و مانع خروج باد سرد از کولر نمی‌شود. ولی اگر عمر فیلتر تمام شده باشد، باید فیلتر کولر گازی را تعویض کرد.

بررسی مسیر خروجی آب کولر گازی:

بررسی مسیر خروج آب و ناودانی کولر گازی باعث می‌شود که کمتر شاهد نشت آب از پنل داخلی اسپلیت باشید. در هنگام مکش هوا توسط کولر گازی، پرزها و گرد و خاک وارد اسپلیت شده و با رطوبت کولر ترکیب و باعث بسته شدن خروجی آب کولر گازی می‌شوند. بررسی ناودانی کولر گازی در سرویس کردن کولر نباید فراموش گردد.

تمیز کردن کویل کولر گازی:

تمیز کردن کویل کولر گازی نیز یکی از اصلی‌ترین کارهایی است که باید در زمان سرویس کولر گازی انجام شود. زیرا کثیفی فیلترها با گرد و غبار، مانع از پرتاب پر قدرت باد می‌شود. تنها راه حلی که می‌توانید برای این مشکل به کار گیرید، سرویس کولر گازی و تمیز کردن به موقع فیلترها است.

تمیز کردن سنسور یا ترموستات کولر گازی:

سنسور یا ترموستات کولر گازی وظیفه قطع و وصل کردن برق و متعادل نگه داشتن دمای کولرگازی را بر عهده دارد. اطمینان از عملکرد صحیح این قطعه و تمیزی آن یکی از مراحل سرویس کردن کولر گازی است. اگر در زمان سرویس کولرگازی مشخص شود که ترموستات کولر گازی دچار خرابی شده باید تعویض شود.

سرویس پنل خارجی اسپلیت:

بررسی وجود نشتی گاز:

در هنگام سرویس کولر اسپلیت و یا کولر گازی پنجره‌ای، حتما باید لوله‌های مسی کندانسور برای نشت گاز مبرد چک شود. جدا از تاثیر کمبود گاز کولر در کیفیت عملکرد دستگاه، تنفس این گاز برای انسان خطرناک است.

کنترل گاز کولرگازی:

پس از بررسی سوراخ نبودن لوله مویی، باید میزان گاز کولر راچک کنید. کمبود گاز کولر می‌تواند علت سرد نبودن باد کولر گازی یا یخ زدگی قطعات کولر باشد. در صورتیکه گاز کولر کم است، باید گاز توسط تعمیرکار کولر گازی، شارژ شود.

شستشوی فین‌ها کولر گازی:

شستشوی فین پنل بیرونی کولر گازی باید با احتیاط و توسط سرویسکار کولر گازی انجام شود. زیرا اگر در هنگام تمیزی این قطعه، فین‌ها خم شوند، عملکرد کولر گازی پایین آمده و دستگاه کارایی لازم را ندارد.

نظافت جعبه برق پنل کولر گازی:

جعبه برق کولر گازی در کنار فین قرار گرفته است. پس از اتمام شستشو قطعات داخلی کندانسور، باید جعبه برق نیز بررسی شود. در این مرحله باید ابتدا از تمیز بودن جعبه برق پنل مطمئن شوید و سپس تمامی سیم‌ها و اتصالات آن را چک کنید.

مشکلات کولر گازی – نمایندگی ایران رادیاتور رشت

نمایندگی کولر ایران رادیاتور رشت

09113483062  وطن دوست

انواع  مدل‌های کولر گازی ایران رادیاتور رشت

ایران رادیاتور برندی معتبر در کشور است و بیشتر مصرف کنندگان تجربه خوبی از این شرکت در ذهن خود دارند. کیفیت کولر اسپلیت ایران رادیاتور مانند سایر محصولات این شرکت قابل قبول است و توانسته است با سایر محصولات موجود در بازار رقابت کنند. 
کولر اسپلیت ایران رادیاتور مدل iac-24ch-a یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین مدل‌های کولر دوتیکه این شرکت است که برای هوای گرم و معتدل طراحی شده و دارای کمپرسور دور ثابت است. این کولر قابلیت ایجاد تهویه در حالت گرمایش و سرمایش دارد . قدرت این کولر در حدود 24000btu است و متواند متراژ تا 45 متر را پوشش می‌دهد.
اگر به دنبال کولر اسپلیت قدرتمندتری هستید. می‌توانید به سراغ کولر ایران رادیاتور 30000 بروید. مدل iac-30ch-a یک گزینه‌ی بسیار مناسب است که  هوا را در چهار جهت پرتاب کرده و یک سالن بسیار بزرگ را پوشش دهد. محدوده دمایی این کولر بین منهای هفت تا ۴۳ درجه سانتی گراد است. کمپرسور این کولر دور ثابت میباشد.

چرا کولر گازی اسپلیت ایران رادیاتور رشت

 • کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه کولر ایران رادیاتور
 • قدرت هوادهی بالا پنل داخلی
 • قابلیت تهویه دوگانه سرمایشی و همچنین گرمایشی
 • کارکرد در بازه دمای 7- الی 43+ درجه با گاز R410a
 • مجهز به کندانسور Golden fin مقاوم در برابر خوردگی
 • دارای طراحی بسیار منحصر به فرد
 • مجهز به فیلترهای بادوام

ظرفیت اسپلیت های ایران رادیاتور

کولرهای اسپلیت ایران رادیاتور در ظرفیت های 9000 الی 30000 btu بر ساعت طراحی و تولیدو روانه بازار می‌شوند.

هر کدام از این ظرفیت‌ها برای متراژ متفاوتی مناسب است. هرچقدر مساحت محیط بیشتر باشد، ظرفیت بیشتری را برای اسپلیت انتخاب نمایید.

همچنین عوامل دیگری مانند میزان آفتاب گیر بودن، منطقه جغرافیایی، وضعیت و کاربری که ممکن است اداری، تجاری یا مسکونی باشد در انتخاب  ظرفیت کولر گازی اسپلیت ایران رادیاتور نقش دارد.

 

         
         
         
         
         
         
         
         
         
         
نمایندگی کولر ایران رادیاتور رشت
تاسیسات مطبوع سازان نمایندگی شرکت ایران رادیاتور در رشت

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *