مقاله

نصب پکیج بوتان رشت

نمایندگی بوتان رشت
نمایندگی بوتان رشت
نمایندگی بوتان رشت

نکات مهم هنگام خرید و نصب رایگان پکیج دیواری بوتان رشت

 • روی کارتن و بسته بندی محصولات پکیج بوتان نام استانی که این پکیج باید به فروش برسد و نصب گردد ممهور گردیده است.
 • این بدین معنی است که این پکیج بر اساس نیاز هر استان صرفاً در نظر گرفته شده است.رکه شرایط متفاوتی بین استان گیلان و استانهای دیگر به لحاظ نصب، گارانتی و قیمت لحاظ شده است .
 • این سیاست فروش شرکت بوتان بر اساس آمارهای دقیق تدوین شده است. لذا خریداران باید توجه لازم را مبذول کنند که پکیج خریداری شده مخصوص استان محل نصب باشد در غیر اینصورت پکیج از خدمات نصب پکیج دیواری بوتان بی بهره می گردند. البته پکیج در هر صورتی شامل گارانتی شرکت بوتان میشود .
 • لازم است که توجه داشته باشید که هرگونه مخدوش کردن و تلاش برای تغییر نام استان بر روی بسته‌بندی بی فایده است چون شماره سریال دستگاه نیز منطبق با محل استان لحاظ شده است. لذا شرکت بوتان از شما مصرف کننده گرامی تقاضا می‌کند که از خرید پکیجی که  شماره سریال و نام استان در آن مخدوش است خودداری نماید و صرفاً پکیج دارای مهر استان مربوط به محل نصب خود را از فروشنده بخواهید.

گام به گام مراحل نصب پکیج بوتان در رشت

انتخاب پکیج از لحاظ فن دار بودن و بدون فن بودن

پکیج های موجود در بازار در دو مدل فن دار و بدون فن، تولید می‌شوند. باید به این نکته توجه کنید که شیوه نصب این دو نوع پکیج، با هم تفاوت دارد و پکیج های فن دار در حال حاضر متداول ترین نوع پکیج میباشند . پکیج بدون فن به دلیل ضرایب امنیتی پایین تر بسیار محدود تولید می شوند.

نصب پکیج بوتان رشت
نصب پکیج بوتان رشت

مقایسه توان پکیج ها

پکیج‌های موجود در بازار، دارای ظرفیت‌ها متفاوتی از جمله: ۲۴،۲۲، ۲۶، ۲۸، ۳۰، ۳۵ و ۴۰ هزار کیلو وات بر ساعت هستند. با توجه به متراژ و عایق بندی ساختمان و دیگر پارامتر های مهم می توان ظرفیت پکیج مورد نظر را انتخاب کرد.

انتخاب محل نصب پکیج

 1. محل نصب باید تراز و بدون رطوبت باشد و نوع دیوار طوری باشد که پیچ و رولپلاک را در خود نگهدارد و توان تحمل وزن پکیج را داشته باشد.
 2. باید نزدیک به دودکش باشد.
 3. در صورتی که در داخل واحد نصب میشود تهویه مناسب برای تامین هوا وجود داشته باشد.
 4. همچنین نصب جعبه محافظ پکیج برای جلوگیری از یخ زدگی گزینه مناسیب برای حفاظت میباشد.
 5. استفاده از صافی و سختی گیر و محافظ برق سبب افزایش طول عمر پکیج میشود.

انتخاب محل نصب و نصب براکت پکیج

 • نصب پکیج شوفاژ دیواری باید در ارتفاع حداقل ۱۲۰ سانتی متری از کف صورت بگیرد.
 • فاصله از دیوار یا کابینت مجاور حداقل ۱۰ سانتی متر فاصله باشد. پکیج دیواری نباید بالای دستگاه های گرمازای مانند اجاق گاز نصب شود و حداقل فاصله افقی مورد نیاز پکیج از این دستگاه ها ۴۰ سانتی متر است. حداقل فاصله پکیج دیواری از دیوار روبرو ۱ متر است. حداقل فاصله دودکش از اشیا و مواد قابل اشتعال مانند پرده آشپزخانه ۵۰ سانتی متر است. در محل نصب پکیج وجود پریز برق سیم اتصال زمین و کف شوی فاضلاب ضروری است.
 • نصب پکیج شوفاژ دیواری مانند سایر دستگاه های گاز سوز در حمام، رختکن، توالت، محوطه سونا و جکوزی ، اتاق خواب و فضاهای بدون تهویه هوا ممنوع است.
 • محل نصب پکیج باید سرپوشیده و تا حد ممکن به محل های مصرف اب گرم نزدیک باشد و در مجاورت ان مواد قابل اشتعال وجود نداشته باشد. بر اساس مقررات ملی ساختمان مبحث ۱۷، نصب وسایل گازسوز مانند ابگرم کن دیواری و پکیج دیواری در واحد های کمتر از ۶۰ متر مربع ممنوع است مگر اینکه هوای مورد نیاز جهت احتراق گاز از طریق دریچه دائمی هوا که به طور مستقیم با هوای آزاد در ارتباط باشد تامین گردد. نصب و راه اندازی و تعمیر پکیج شوفاژ دیواری باید توسط افرادی که دوره های آموزشی مربوط به پکیج را در مراکز معتبر گذرانده اند و دارای گواهینامه معتبر نصاب و تعمیرکار پکیج هستند انجام شود.
 • در صورتی که قطر دودکش ساختمان کمتر از ۱۵ سانتی متر بوده و یا فاصله عمودی دودکش تا پشت بام کمتر از ۴ متر باشد و یا اینکه بیش از ۳۰ سانتی متر مسیر افقی در طول دودکش وجود داشته باشد باید از پکیج فن دار با محفظه احتراق بسته استفاده شود. فشار آب شهر در محل نصب دستگاه پکیج باید حداقل ۱ و حداکثر ۵ / ۳ اتمسفر باشد.
 • در صورتی که محل نصب پکیج گازی در بالکن یا فضای باز باشد باید از وزش مستقیم باد یا جریان تند هوا محافظت شده باشد.

نصب اتصالات آب و گاز

 1. حتما از اتصالاتی استفاده شود که آرم استاندارد داشته باشد و ایمنی لازم برای نصب پکیج را تامین کند.
 2. کلیه اتصالات باید آببند بوده و نشتی نداشته باشند.
 3. شیلنگ گاز باید حتما از شیلنگ های دارای آرم استاندارد استفاده میشود.
 4. بعد از نصب اتصالات گاز با آب و کف تست شود و از عدم نشتی باید مطمئن شوید.
 5. اتصالات رفت و برگشت و سرد و گرم به درستی به پکیج اتصال داده شود.
نصب پکیج بوتان در رشت

ساختمان شما باید برای نصب پکیج دیواری بوتان شرایط زیر را داشته باشد :

 • لوله کشی آب سرد و گرم مصرفی و شیر های آب سرد و گرم مصرفی در زیر پکیج بوتان آماده باشد .
 • لوله کشی رفت و برگشت رادیاتور ها با قطر سه / چهارم  آماده باشد .
 • لوله کشی گاز با فاصله استاندارد مطالق با مبحث 17 مقررات ملی ساختمان رعایت شود .
 • وجود دودکش مستقل با سایز 15 سانتیمتر و دارا بودن حداقل ارتفاع 4 متر برای دستگاه های بدون فن و برای دستگاه های فن دار دسترسی نزدیک از طریق پنجره یا دیوار خارجی به هوای آزاد .
 • شست وشوی مدار رادیاتور ها نصب صحیح تمام رادیاتور های ساختمان با رعایت استاندارد .
 • اطمینان از تامین شدن هوای لازم برای سوختن در دستگاه ( تامین اکسیژن کافی در محل نصب دستگاه ) به صورت گردش طبیعی هوا و بدون استفاده از فن و یا وسیله ای دیگر.
 • صحت سیستم برق رسانی به دستگاه و وجود سیستم ارت و استفاده نمودن از یک محافظ برق مناسب برای پکیج بوتان در رشت
 • وصل بودن آب شهر ساختمان و نبودن مشکل در سیستم آب رسانی ساختمان و مناسب بودن فشار آب ساختمان
 • استفاده از رسوب گیر و صافی مناسب با تایید نصاب .

پیش از نصب پکیج بوتان به چه نکاتی توجه کنیم؟

 • رعایت فاصله پکیج از کابینت مجاور، زمین و دیوار روبرو
 • ابعاد محل نصب پکیج دیواری بوتان رشت
 • ایجاد دودکش مناسب
 • شستشو لوله کشی شوفاژ
 • انتخاب بهترین روش نصب پکیج دیواری بوتان

مراحل و نحوه نصب پکیج بوتان رشت

برای این که بتوان پکیج دیواری بوتان را به صورت استاندارد  نصب نمود، می بایست از مراحل متعددی پیروی کرد و همچنین از نحوه نصب پکیج دیواری بوتان آگاه بود. برخی از این مراحل عبارت اند از:

 • تماس با واحد خدمات پس از فروش بوتان ( نمایندگی بوتان رشت  09113483062  )
 • باز کردن پکیج قدیمی یا تعیین جایگاه قرار گیری پکیج دیواری بوتان
 • نصب پکیج برروی دیوار ( نزدیکترین محل به دودکش )
 • نصب شیلنگ های پکیج دیواری و اتصالات آن
 • راه اندازی و بهره برداری پکیج

انتخاب بهترین محل برای نصب پکیج بوتان رشت

یکی از موضوعاتی که به هنگام نصب ذهن افراد را به خود درگیر می کند، انتخاب بهترین محل برای قرارگیری پکیج دیواری بوتان است. لذا افراد پیش از نصب پکیج، می بایست از طریقه نصب پکیج بوتان و محل قرارگیری آن به خوبی آگاه باشند. بهترین محل برای قرار گیری پکیج های دیواری بوتان، مکانی است که دسترسی به آن راحت بوده و بتوان در هر زمانی آن را مورد بررسی قرار داد.

به عنوان مثال، آشپزخانه یکی از گزینه هایی است که توصیه می شود به هنگام نصب پکیج دیواری آن را مد نظر تان قرار دهید. برخی از افراد ممکن است با خود گمان کنند نصب پکیج بوتان ظاهر و جلوه اشپزخانه شان را تحت تاثیر قرار دهد، اما باید بگوییم که این فرضیه کاملا نادرست تلقی می شود. زیرا ظاهر پکیج های دیواری بوتان به شدت زیبا است و به هیچ وجه باعث جلوه ناخوشایند در آشپزخانه نخواهد شد. کارشناسان مجموعه مطبوع سازان  علاوه بر فروش و نصب درشهر رشت در زمینه تعمیر پکیج بوتان هم ارائه خدمت می‌کنند.

نصب پکیج بوتان در چه مناطقی انجام می شود؟

همانطور که می دانید، نمایندگی نصب پکیج دیواری بوتان در مناطق مختلف ایران  وجود دارد و افراد در هر کجا می توانند پکیج دیواری شان را توسط نصاب های مجاز شرکت بوتان  نصب کنند.

 • نصب پکیج دیواری بوتان در رشت

عوامل موثر بر روی مازاد قیمت نصب رایگان پکیج دیواری ها:

 • محل نصب پکیج بوتان در رشت

یکی از موثر ترین عوامل بر روی قیمت نهایی مازاد رایگان  بودن نصب پکیج دیوای بوتان، محل نصب آن است. برخی از مشتری ها نقاط غیر قابل دسترسی را برای نصب پکیج دیواری ودودکش  انتخاب می نمایند که این موضوع قطعا می تواند شامل اجرت برای کارفرما گردد.

 • لوله کشی پکیج بوتان در رشت

در برخی از موارد مشاهده می شود لوله کشی ها برای نصب پکیج غیر استاندارد می باشد و به همین خاطر نصاب های گرامی می بایست به تعمیر لوله کشی های مربوطه بپردازند. این امر نیز  خارج از نصب رایگان پکیج دیواری میباشد که مشتری ها باید آن را حائز اهمیت قرار دهند.

سخن پایانی :

همانطور که تاکنون متوجه شده اید، نصب پکیج بوتان درشهر رشت و سایر شهرها بسیار مورد توجه هموطنان عزیز قرار گرفته است.  و به همین خاطر شرکت بوتان نمایندگی های نصب متعددی را در کشور واقع نموده است. لذا در این قسمت از مقاله سعی نمودیم تا شما را به طور کامل و جامع با آموزش نصب پکیج بوتان آشنا کنیم.

نمایندگی بوتان در رشت

09113483062    مهندس وطن دوست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *