مقاله

آموزش نصب و تعمیر پکیج در رشت

پکیج شوفاژ دیواری یکی از سیستم های جدید و پرکاربرد است که علاوه بر تأمین آب گرم مورد نیاز وظیفه گرمایش خانه را نیز برعهده دارد. امروزه استفاده از موتورخانه ها و انواع آبگرمکن و بخاری منسوخ گردیده. و بیشتر مردم برای تأمین آب گرم و گرمایش منازل به  پکیج شوفاژ دیواری روی آورده اند.

مهندس وطن دوست     09113483062                         دفتر مطبوع سازان :  01333262506

امروزه در اکثر ساختمان های نوساز پکیج شوفاژ دیواری نصب می شود. و این امر موجب گسترده تر شدن میزان استفاده افراد از انواع پکیج شوفاژ دیواری ها گردیده است.

پکیج های گرمایشی  متشکل از سیستم های پیچیده ای هستند که برای آن ها لوله کشی های آب، گاز و برق انجام گردیده است. در نتیجه یک فرد معمولی و بدون تجربه قادر به تعمیر و نصب آن ها نیست. پکیج شوفاژ دیواری علیرغم کارآیی بالایی که دارند مانند هر دستگاه دیگری در معرض خرابی هستند به خصوص که کیفیت آب در کشور ما چندان مناسب نمی باشد و این موضوع مشکلات و خرابی های پکیج را در مقایسه با دیگر کشورها بیشتر خواهد کرد.

 با گسترش روز افزون استفاده از انواع پکیج ها جامعه به تعمیرکارانی نیاز دارد که در زمینه نصب، عیب یابی و تعمیرات پکیج آموزش های لازم را ببینند تا مردم بتوانند در صورت مواقع لازم به آن ها مراجعه کرده و مشکل پکیج خود را حل کنند. بنابراین در صورت آموزش تعمیرات پکیج دیواری و شرکت در دوره تعمیر پکیج در آموزشگاهی معتبر می توانید در مدت زمان کوتاهی به این مهارت ها دست یابید.

چرا در دوره آموزش نصب و تعمیر پکیج ثبت نام کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که این شغل جز مشاغل مهارت محور می باشد. بنابراین مهارت و دانش و آموزش تعمیرات پکیج دیواری به صورت اصولی از فاکتور های اصلی راهیابی به بازار کار این شغل است.

تعمیر و نصب پکیج شغلی فنی و مهلرتی می باشد و برای ورود به این شغل باید مهارت و دانش فنی خود را در این زمینه افزایش دهید. برای این کار آموزشگاه هایی وجود دارند که اقدام به برگزاری دوره تعمیرات و نصب پکیج می پردازند. بنابراین برای شروعی قدرتمند لازم است تا آموزش نصب و تعمیر پکیج دیواری را در یک مرکزه مجهز و تحت نظر مربی مجرب بگذرانید.

 برای ورود به بازار کار این رشته باید دانش فنی و قطعه شناسی و مبانی اصلی کار را یاد بگیرید. اگر انتخاب درستی داشته باشید در مدت زمانی کوتاه با کلیه این مهارت ها آشنا شوید. شما به عنوان تعمیرکار پکیج شوفاژ دیواری پیش از هر چیزی باید با انواع پکیج، قطعات تشکیل دهنده آن، طرز کار آن، انواع مشکلاتی که در پکیج رخ می دهد، نحوه عیب یابی مشکلات پکیج، نحوه تعویض قطعات آشنا باشید. اگر در کنار پکیج با نحوه نصب و عیب یابی کولرگازی نیز آشنا باشید و دوره آموزش نصب کولر گازی و آموزش تعمیرات کولر گازی را شرکت کرده باشید موفقیت شما در این شغل بیشتر خواهد شد.

توجه داشته باشید آموزش نصب و تعمیر پکیج در رشت و یادگیری این مهارت ها به صورت تئوری کفایت نمی کند. اگر می خواهید به صورت حرفه ای در این شغل کار کنید باید تمرین و تکرار بسیار داشته باشید. گاهی ممکن است تعمیر اشتباه یک قطعه آسیب های جبران ناپذیری را برای این دستگاه به همراه آورد.

سرمایه مورد نیاز برای ورود به شغل تعمیرات پکیج

اکثر مشاغل که برای راه اندازی نیاز به تجهیزات گران قیمت و سرمایه اولیه زیادی می باشند اما شغل تعمیرات پکیج نیاز به ابزارآلات خاص و گرانی برای شروع به کار ندارد و ابزارهای معمولی که در هر خانه ای وجود دارد برای یک تعمیرکار پکیج کفایت می کند. تخصصی بودن تعمیر پکیج، دانش را به مهم ترین سرمایه برای این شغل تبدیل کرده است، طوری که حتی اگر مجهز به کلیه تجهیزات هم باشید اما از دانش کافی برخوردار نباشید باز هم نمی توانید در این شغل به موفقیت دست یابید.

 هزینه آموزش نصب و تعمیر پکیج در رشت  مهم ترین هزینه ای است که برای یادگیری پرداخت می کنید. مطمئن باشید که در اویل فعالیت و ورود به بازار کار این رشته هزینه پرداخت شده باز خواهد گشت. برای شروع کار سرمایه 5 میلیون تومانی برای خرید تجهیزات ابتدایی نیز کافیست. توجه داشته باشید که می توانید پس از ورود به بازار کار دیگر تجهیزات این شغل را خریداری نمایید. اگر قصد راه اندازی مغازه را دارید به این هزینه، هزینه اجاره و خرید را هم اضافه کنید.

توجه داشته باشید که در صورت نداشتن سرمایه کافی نمی توانید در ابتدا به صورت سیار کار خود را آغاز کنید. و یا با همکاری کردن با یک نمایندگی معتبر تجربیات خود را در این زمینه ارتقا ببخشید.

مهندس وطن دوست     09113483062                         دفتر مطبوع سازان :  01333262506

ابزار های لازم برای تعمیرات پکیج

شما برای ورود به بازار کار تعمیرات پکیج بایستی ابزارهای لازم برای تعمیر این وسیله را بشناسید و با نحوه کار هر یک از آنها آشنایی داشته باشید. همچنین آنها را در اختیار داشته باشید. ابزارها و تجهیزات تعمیرات پکیج بسیار هستند، مولتی متر، دریل، انواع آچار، گیج فشار، انواع پیچ گوشتی، انبردست، انبر قفلی، فاز متر، گریس سیلیکون، چسب برق، نوار تفلون، انواع اورینگ، کابل تست برق برخی از مهم ترین ابزار و تجهیزاتی است که برای تعمیرات پکیج به آن نیاز دارید.

آموزش نصب و تعمیر پکیج رشت
آموزش نصب و تعمیر پکیج در رشت

آموزش نصب و تعمیر پکیج در رشت از صفر تا صد در رشت

پکیج دیواری به مرور زمان با مشکلاتی روبه رو می شود. شما به عنوان تعمیرکار پکیج بایستی با این مشکلات و نحوه عیب یابی و تعمیر آن آشنا باشید. در ادامه با برخی از رایج ترین مشکلات پکیج دیواری و نحوه تعمیر آن آشنا خواهید شد.

پکیج دیواری آب را گرم نمی‌کند

اگر پکیج دیواری شما به خوبی آب را گرم نمی کنید توصیه می کنیم ابتدا وضعیت آب، گاز و برق را بررسی کنید. ممکن است آب قطع باشد. پکیج دیواری برای روشن شدن به برق هم نیاز دارند که اگر برق قطع  باشد دستگاه روشن نشده و قادر به گرم کردن آب نخواهد بود. قطع شدن گاز و بروز مشکل در شیرهای متصل به پکیج نیز می تواند باعث این مشکل در پکیج شود.

ممکن است در صورت وصل بودن آب، یکی از شیرهای پکیج بسته باشد یا به میزان مناسب باز نباشد. اگر مسیر لوله نیز مسدود باشد شاهد بروز این مشکل خواهیم بود.خراب شدن مشعل و بروز مشکل در میله یون نیز می توانید از جمله دلایلی باشد که مانع سوختن گاز و گرم کردن این دستگاه می شود.

اگر لوله ها دچار یخ زدگی شود پکیج نمی تواند آب را گرم کند. که عایق کاری از بهترین راهکارها برای رفع این مشکل است.

گرفتگی و مسدود شدن مسیر دودکش و خراب شدن مبدل از دیگر دلایلی است که باعث گرم نشدن آب پکیج می شود.

آب بیش از اندازه داغ است.

داغ شدن بیش از اندازه آب از دیگر مشکلات رایجی است که بسیاری از افراد با آن روبه رو می شوند. گاهی با خرابی سنسور دما شاهد بروز این مشکل خواهیم بود. گاهی به دلیل کم بودن فشار آب پکیج به دلیل گرفتگی در مسیر لوله ها میزان آب کمی از دستگاه عبور کند آب خیلی داغ می شود. بهترین راه حل در زمان بروز این مشکل رسوب گیری پکیج است.

پکیج صدا دارد.

صدای بیش از حد در پکیج شوفاژ دیواری یکی از دیگر مشکلاتی است که در این دستگاه رخ می دهد. اگر در لوله های پکیج هوا وجود داشته باشد،ویا فن پکیج دچار مشکل باشد، پکیج در محل مناسبی نصب نشده باشد. و محل نصب صاف و تراز نباشد، در سوپاپ ها مشکل ایجاد شده باشد و مبدل رسوب گرفته باشد شاهد شنیدن صداهای گوناگون از قبیل صدای تق تق، شر شر، سوت، چکش، انفجار، بوق و سوت از پکیج خواهید بود. نحوه رفع مشکل صدا از دیگر موضوعاتی است که در دوره های آموزش تعمیرات پکیج دیواری به آن پرداخته می شود.

در پکیج دیواری جرقه و شعله‌ای ایجاد نمی‌شود.

تشکیل نشدن شعله در پکیج مشکل دیگری است که بسیاری از کاربران این دستگاه با آن روبه رو می شوند. اگر شما هم با این مشکل روبه رو هستید ابتدا به بررسی وضعیت گاز، آب و برق بپردازد. بروز مشکل در سیم کشی های پکیج یا خراب شدن میل یون از دیگر دلایلی هستند که زمینه بروز این مشکل را در پکیج ایجاد می کنند. توصیه می کنیم فلومتر دستگاه را نیز بررسی نمایید. دقت کنید که اگر شیر کنترل گاز بسته باشد هم این مشکل در پکیج رخ می دهد. بررسی مسیر دودکش از دیگر راهکارها برای رفع این مشکل می باشد.

پایین بودن فشار آب ورودی پکیج

افت فشار در پکیج های دیواری بنا به دلایل گوناگونی رخ می دهد. اگر شیر پرکن پکیج خراب شد یا باز مانده باشد، منبع انبساط خراب  باشد، در پکیج نشتی آب وجود داشته باشد، مبدل حرارتی دچار مشکل شده باشد، لوله های گرمایشی پکیج در کف زمین دچار نشتی شده باشد، در لوله های پکیج هوا وجود داشته باشد و لوله های پکیج رسوب گرفته باشد با این مشکل روبه رو خواهید شد.

                      مهندس وطن دوست     09113483062                         دفتر مطبوع سازان :  01333262506

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *