مقاله

تفاوت پکیج فن دار و بدون فن

تفاوت پکیج فن دار و بدون فن

تقسیم بندی پکیج شوفاژ دیواری از نوع تخلیه محصولات احتراق به دو دسته تقسیم میشود:

تفاوت پکیج فن دار و بدون فن
تفاوت پکیج فن دار و بدون فن

مهندس وطن دوست   09113483062

دفتر مطبوع سازان   01333262506

پکیج شوفاژ دیواری فن دار :

 در پکیج های فن دار محصولات ناشی از احتراق گازها با استفاده از قطعه خاصی به نام « فن» تهویه می‌شود و جایگزینی دود و هوای تازه به سرعت انجام می‌شود.در واقع وظیفه فن تخلیه دود و ورود هوای تازه جهت احتراق به پکیج می باشد.

پکیج های فن دار به پکیج های بدون دودکش نیز معروف هستند که استفاده از آن‌ها را در فضاهایی که جایی برای دودکش ندارند مناسب است. پکیج های فن دار مناسب برای داخل و بیرون فضای نصب میباشد که برای هر کدام نیاز به دودکش مناسب به خود را دارد. در ادامه به معرفی دودکش برای پکیج های فن دار میپردازیم.

دو جداره :

دودکش دو جداره از جنس آلومینیوم میباشد و از دو لوله هم محور به قطر 6 و 10 که داخل هم میباشند تشکیل شده . لوله سایز 6 وظیفه تخلیه محصولات احتراق و لوله قطر 10 وظیفه تامین هوا را دارد . دودکش دوجداره مناسب برای پکیج هایی میباشد که در داخل منزل نصب میشود و نصب این دودکش در داخل واحد الزامی میباشد.

تک جداره :

دودکش تک جداره به قطر 6 مناسب برای پکیج هایی میباشد که در بیرون از منزل نصب میشوند. وظیفه این دودکش هدایت محصولات به خارج از محیط نصب میباشد.

دودکش دو جداره – نمایندگی ایران رادیاتور رشت
دودکش تک جداره – نمایندگی بوتان رشت

پکیج شوفاژ دیواری بدون فن :

پکیج بدون فن دستگاهی است که دود و گازهایی که در اثر سوختن و احتراق در آن ایجاد می‌شود از راه دودکشی که به شیوه خاصی در آن قرار داده شده است، خارج می‌شوند. دودهای حاصل از احتراق در این نوع دستگاه به‌صورت مکش طبیعی متأثر از ارتفاع دودکش خارج شده و نیاز به سیستم دیگری برای خارج‌کردن گازها نیست.
پکیج های بدون فن از اکسیژن محیط برای احتراق استفاده میکند .این نکته که در ظاهر پکیج ها نیز مشخص است.باید در نظر داشته باشید که پکیج فن دار نیابد در معرض باد مسقیم قرار بگیرد ، در این حالت مشعل پکیج به سرعت خاموش میشود.

پکیج های بدون فن حتما باید در داخل منزل نصب شود و هوای مورد نیاز برای احتراق تامین شود . نصب این نوع پکیج در فضا های که پنجره و درب درز بند و هوا بند هستن ممنوع میباشد.

پکیج بدون فن – نمایندگی ایران رادیاتور رشت

مهمترین تفاوت پکیج فن دار و بدون فن در این است که پکیج بدون فن بی صدا بودن آن میباشد و از معایب آن میتوان به احتمال نشت مونوکسید در فضای نصب و امنیت پایین آن در تخلیه محصولات احتراق میباشد.

دودکش پکیج بدون فن باید دارای قطر 15 سانت و ارتفاع حداقل 3 متر باشد . اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اجرای دودکش باید به مبحث 17 مقررات ملی ساختمان مراجعه کرد.

دفتر مطبوع سازان   01333262506

مهندس وطن دوست   09113483062

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *